novacote

Novacote

Esnek ambalaj malzemeleri için yapışkanlar, kaplamalar ve mürekkep değiştiriciler

Açıklama

NOVACOTE serisi, gerek gıda sektörü gerekse endüstriyel kullanım için çok katmanlı laminelerin üretiminde kullanılan yapışkan ve kaplamalardan oluşmaktadır.

Sunulan geniş kapsamlı ürünler, açıkça tanımlanan kimyasal ve termal dayanım özellikleriyle çok farklı alanlarda kullanıma yönelik yapılar için temel ihtiyaçları karşılamaktadır.

Ambalajlı ürün korumaları sunması ve mevcut gıda düzenlemelerine uyum sağlaması sayesinde, NOVACOTE serisi ürünler, sektörde önde gelen şirketler tarafından yaygın bir biçimde kullanılmaktadır.

Uygulandığı
Endüstriler

coim_turkey_0017_oeneolog
coim_turkey_0011_flexible_packaging

Novacote
Ürün Grubu

Solventsiz Yapıştırıcılar

Açık ve baskılı çok katmanlı laminelerin üretiminde kullanılan solventsiz (%100 katı) poliüretan yapışkanlar serisi. Çeşitlilik içeren tek ve çift bileşenli yapışkanlar, muhtelif gıda ve gıda dışı ürünlerin ambalajlanmasına uygun yapıların üretimi için birçok farklı kimyasal ve termal dayanım seviyeleri sunmaktadır.

Ürünün kullanımın uygun olduğu alanlar


Solvent Bazlı Epoksi Kaplamalar

Epoksi kaplamalar, alüminyum folyolarda kullanılmaktadır. Temel özellikleri, ısıya karşı mükemmel direnç göstermeleri ve işlemeye karşı hızlı yanıt vermeleridir. Bu ürünlerin nihai uygulama alanları, evcil hayvan yemekleri kapları ve kapakları, süt şişesi kapakları ve fırında kullanılabilir kaplardır. Ana hammaddeleri epoksi ve PU reçineleridir.

Ürünün kullanımın uygun olduğu alanlar


Solvent Bazlı Yapışkanlar

Açık ve baskılı çok katmanlı laminelerin üretiminde kullanılan solvent bazlı poliüretan yapışkanlar serisi. Çeşitlilik içeren tek ve çift bileşenli yapışkanlar, muhtelif gıda ve gıda dışı ürünlerin ambalajlanmasına uygun yapıların üretimi için birçok farklı kimyasal ve termal dayanım seviyeleri sunmaktadır.

Ürünün kullanımın uygun olduğu alanlar


Kaplama Astarları

Astarlar, mürekkepler ile kaplamaların boyalara tutunma gücünü arttırmak için çok çeşitli substratlar üzerinde kullanılabilmektedir. Bu gruptaki ürünler, solvent ya da su bazlı olabilmektedir.

Ürünün kullanımın uygun olduğu alanlar

Isı Yapıştırmalı Kaplamalar

Isı yapıştırmalı lakeler, kağıt, plastik filmler ve alüminyum gibi farklı substratlar üzerinde uygulanabilmekte ve farklı malzemeler üzerine yapıştırılabilmektedir. Özel uygulama gerekliliklerine yönelik çok çeşitli kimyasal formülasyonlara sahiptir. Bu gruptaki ürünler, solvent ya da su bazlı olabilmektedir.

Ürünün kullanımın uygun olduğu alanlar


Kaplama Vernikleri

Kaplama vernikleri, mat/parlak efektler sağlayarak, malzemelerin kayma özellikleri ile yüzeylerini değiştirmektedir. Bu gruptaki ürünler, solvent ya da su bazlı olabilmektedir.

Ürünün kullanımın uygun olduğu alanlar


Mürekkepler İçin PU Reçineler

Poliüretan reçineler, rotagravür ve fleksografik baskılar için mürekkep ve verniklerin formülasyonlarında kullanılabilmektedir.

Ürünün kullanımın uygun olduğu alanlar